כדור בעננים

 

המשחק כדור בעננים או בשמו הלועזי Hi Roads הוא משחק שכל שחקן שגדל בשנות השמונים לבטח מכיר. מדובר במשחק רשת אחד המצליחים בעבר וגם כיום. עצם הצלחת המשחק נובעת מכך שהמשחק בעל גרפיקה מרשימה ונעימה לעין של השחקן, המוזיקה גם היא נעימה לאוזן, העלילה והמטרה במשחק נראית פשוטה אך מלאה באתגר שלא נגמר.

במשחק כדור בעננים השלבים הם ללא סוף תמיד יבוא שלב חדש שטרם הכרתם. בשנים האחרונות מפתחת המשחק פתחה את זירת השלבים לפיתוח אישי, כך שכל שחקן יכול לייצר שלב מקורי מעשה ידיו. במשחק, בכל שלב שתהיו תמיד יהיה אתגר, אף פעם לא ימאס לשחק במשחק הממכר והמהנה הזה.

כדור בעננים     כדור בעננים 2

כדור בעננים לכולם
אם בכל זאת ישנם גולשים שטרם פגשו והתנסו במשחק כדור בעננים (יש כאלה?!) להלן מספר עובדות על המשחק שמשגע את הרשת משנות השמונים המוקדמות. המשחק הוא לשחקן יחיד. מקשי ההפעלה של המשחק הם מקשי החצים ומקש הרווח לקפיצה. מה המטרה? אז ככה. עליכם להגיע לסוף כל שלב במשחק בשלום, מבלי ליפול ממסלול המשחק שמקומו בין העננים. עליכם לגלגל כדור לאורך המסלול, להקפיץ אותו מעל מכשולים, להעביר אותו בין מנהרות וחורים שתפגשו לאורך מסלול המשחק.

מה שיפה במשחק וכנראה שבגלל זה הוא נוחל הצלחה אינסופית, היא העובדה שהמשחק מתאים לטווח גילאים המתפרש על פני כמעט כל השחקנים. מהרגע בו השחקן שולט במקלדת הוא כבר יכול להתחיל להתנסות ולהיתחרות. ילדים, נוער ומבוגרים כאחד משני המינים ימצאו חווית משחק וירטואלית מיוחדת במינה עם כדור בעננים לא סתם הוא מכונה בפי רבים – המשחק של כל הזמנים.